باطری انعطاف پذیر طراحی موبایل های آینده را تغییر می دهد

چیز که در تصویر بالا می بینید یک کابل انتقال برق نیست بلکه یک باطری قابل انعطاف است که می تواند به شکل های مختلف در بیاید. سال ها است که شرکت های مختلف رو ساخت باطری های انعطاف پذیر کار می کنند و این یکی کار جدید شرکت «ال جی چم» است. 

این باطری از نوع لیتیومی است و قابلیت ویژه اش اجازه می دهد که در آینده منتظر گجت های انعطاف پذیر باشیم. شرکت سازنده امیدوار است بتواند آن را در آینده نه چندان دور به تولید انبوه برساند. البته توجه کنید که شرکت LG Chem مکانی مجزا از شرکت ال جی و یک شرکت تخصصی در امور شیمیایی به حساب می آید که زیرمجموعه ای از گروه ال جی است. آنها نخستین باطری های لیتیومی کره را در سال ۹۹ میلادی تولید کردند و هم اکنون چهارمین شرکت بزرگ تولید کننده باطری لیتیومی در جهان هستند. 

باطری به گونه ای است که اگر آن را به شکل های مختلف در بیاورید تغییری در عملکرد آن ایجاد نمیشود. بنابراین می توان آن را در گجت های پوشیدنی و دیگر موارد دیگر مورد استفاده قرار داد. 

آنها برای تست یک آی پاد شافل را به این باطری متصل کرده اند و نشان داده اند که این باطری به خوبی در حین تغییر شکل، انرژی لازم برای ام پی تری پلیر را تامین می کند. این شرکت معتقد است که به زودی با ورود باطری های منعطف به بازار، شاهد تحولی در طراحی گجت ها خواهیم بود و افق جدیدی برای آنها دیده می شود.

/ 0 نظر / 10 بازدید