6 مشکل مشهود آیفون 5 و iOS 6، و توضیح آنها

داستان ساده است؛ اپل یک آیفون جدید معرفی کرده، که البته به این معنا است که همه ذره‌بین بر می‌دارند و به دنبال مشکلات آن می‌گردند. ولی صبر کنید! آیا این اولین بار است که مشکلاتی در آیفون جدید به چشم می‌خورد؟ البته که نه. حتماً ماجرای معروف آنتن‌گیت آیفون 4 را به خاطر دارید. مشکل باتری در به روز رسانی به iOS 5 را چطور؟ 

خب، این‌بار هم محصول جدید خالی از مشکل نیست. بدنه زود رنج و مستعد خش برداشتن است؛ رنگ بنفشی در عکس‌هایی با نور زیاد یه چشم می‌آید؛ و البته مصیبت نقشه جدید را هم نمی‌توان از یاد برد. بعضی‌ها می‌گویند که اینها مشکلاتی جدی هستند، برخی دیگر هم می‌گویند این همه هیاهو فقط به خاطر این است که اسم اپل در میان است. 

کدام یک حقیقت دارد؟ در واقع، هر دو. شکایت‌های بر حقی صورت گرفته. انتظارات بالا از اپل، باعث شده معیارهایی که کاربران برای محصولات این کمپانی در ذهن دارند، بالاتر از سایر کمپانی‌ها باشد. تحلیلگر گارتنر، خانم کارولینا میلانِسی می‌گوید: «من فکر می‌کنم کاربران در مورد اپل، انتظارات بالایی دارند. در عین حال، به نظرم خیلی‌ها کِیف می‌کنند از اینکه با پیدا کردن ایرادی در محصولات اپل، نشان دهند که این کمپانی کامل نیست.» 

و حالا که آیفون 5 به دست کاربران عادی و البته متخصصین رسیده، گویا خیلی‌ها در صف شکایت قرار گرفته‌اند. برخی از موارد واقعاً مشکل بزرگی به حساب نمی‌آیند ولی در مقابل، ایرادات واقعی هم در این محصول وجود دارد. 

/ 0 نظر / 10 بازدید